Marka Filtron to polski producent filtrów z 40-letnim doświadczeniem. Ich wysokiej jakości produkty dystrybuowane są do ponad 80 krajów na świecie. Dzięki połączeniu z grupą MANN+HUMMEL firma zyskała dodatkowe możliwości. Korzystając z ich nowoczesnych rozwiązań i doświadczenia oferują coraz lepsze produkty w konkurencyjnych cenach.

Filtry Filtron w Twoim aucie. Co będą chronić?

W każdym samochodzie znajdują się części, które do prawidłowego funkcjonowania i bezpiecznej eksploatacji potrzebują dodatkowego zabezpieczenia w postaci filtrów. Firma Filtron produkuje filtry do samochodów największych koncernów, zajmuje się też indywidualnymi rozwiązaniami do maszyn i urządzeń budowlanych i specjalistycznych. Marka Filtron posiada zaufanie klientów. Ciągły rozwój zapewnia im stabilną pozycję na rynku.

Rodzaje dostępnych filrtów samochodowych Filtron. Wybierz z katalogu Filtrona.

Każdy z filtrów samochodowych Filtron, mimo że niewielki i nie taki drogi skutecznie chroni podzespoły przed naprawdę sporymi kosztami ewentualnej naprawy. Właśnie dlatego warto pilnować terminu ich wymiany, robić to regularnie według zaleceń producenta.

Filtr powietrza – chroni silnik i usprawnia procesy w nim zachodzące dzięki dostarczaniu mu idealnie oczyszczonego powietrza. Wpływa to na jakość jego pracy, obniża zużycie paliwa i zapobiega uszkodzeniom, jakie mogłyby spowodować drobinki kurzu. Nasze powietrze, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich jest mocno zanieczyszczone. Należy to uwzględnić przy częstotliwości wymiany filtra. Nowoczesne materiały i metody stosowane przez markę Filtron zapobiegają przywieraniu do siebie poszczególnych plis, zapewniają wysoką skuteczność filtrowania, a uszczelki zachowują swoje właściwości w każdej temperaturze.

Filtry oleju zapewniają prawidłowe smarowanie silnika czystym olejem, co zmniejsza tarcie i zużycie podzespołów. Przedłuża żywotność silnika i właściwości smarne oleju. Szczelność filtrów Filtron zapobiega wyciekom oleju. Zawory są idealnie dopasowane do wymagań producenta samochodu. Stosowane są zamienniki materiałów metalowych na tworzywo sztuczne. Zmniejsza to wagę filtra i ułatwia jego bezpieczną utylizację.

Filtr paliwa czyści paliwo z cząstek stałych jak rdza, metal, brud. Oczyszcza także układ paliwowy ze zbierającej się w nim wody. Ma to wpływ na moc silnika i jego stabilną pracę.

Filtr kabinowy oczyszcza powietrze w kabinie, którym oddycha kierowca i pasażerowie. To ważne, ponieważ tuż przy ulicy gromadzi się ogromna ilość zanieczyszczeń z setek pojazdów, które są szkodliwe dla zdrowia. Filtry kabinowe Filtron z aktywnym węglem chroni nas szkodliwymi substancjami, zapewnia świeży zapach, a system Protect + zapobiega rozwoju alergenów.

Filtry Filtrona łatwo dostępne. Precyzyjnego wyboru dokonasz z katalogiem filtrów Filtron.

Różne rodzaje poszczególnych z filtrów znajdziesz katalogu filtrów Filtron. Dzięki przejrzystemu systemowi dobierzesz do z łatwością do marki auta i jego modelu. Duży wybór, dedykowany poszczególnym producentom zapewnia doskonałe dostosowanie do ich wymogów zawartych w specyfikacji każdego samochodu.